Projekt polnilnic ob avtocestnem križu (polnilnice SODO)

Družba SODO je na podlagi Sklepa Evropske komisije v sodelovanju z Ministrstvom za infrastrukturo leta 2014 začela projekt vzpostavitve hitrih polnilnic za električna vozila na avtocestnem križu (AC križ). V projektu, sofinanciranem s sredstvi EU, je bilo v Sloveniji v letu 2015 postavljenih in v uporabo predanih 26 hitrih polnilnic, ki uporabnikom električnih vozil omogočajo polnjenje s 50 kW DC in hkrati 43 kW AC.


Projekt Zeleni koridorji Slovenije je bil del projekta Central European Green Corridors (CEGC), v okviru katerega je bilo na območju Slovaške, Avstrije, Nemčije, Slovenije in Hrvaške postavljenih 115 hitrih polnilnic, na katerih je zagotovljena interoperabilnost in omogočen sistem gostovanja.

Konzorcij CEGC je bil ustanovljen leta 2013 na osnovi razpisa TEN-T, sestavljali pa so ga VERBUND AG (koordinator projekta), Bayern Innovativ, BMW, Mesto Zagreb, Vlada Republike Slovenije, SODO d. o. o., GreenWay, Nissan, OMV, Schrack Technik, SMATRICS, Renault-Nissan, Volkswagen in ZSE. Projekt se je zaključil konec leta 2020.

V projektu Zeleni koridorji Slovenije so pri zagotavljanju pogojev za izbiro ustreznih lokacij za postavitev hitrih polnilnic za električna vozila na AC križu Slovenije sodelovale družbe Dars, Petrol in OMV (njihovi bencinski servisi so danes v lasti družbe MOL & INA).

Storitev polnjenja


Ponudnik storitev polnjenja (service provider) na hitrih polnilnicah je na podlagi pogodbenega razmerja s takratno družbo SODO družba Petrol, ki med drugim zagotavlja tudi pomoč uporabnikom polnilnih postaj.

Storitev polnjenja na hitrih polnilnicah SODO je možno plačati na naslednje načine:

Navodila za polnjenje (slovenski jezik)

Charging Instructions (english)


Spletna stran uporablja piškotke za personalizacijo in analizo prometa.